KIZBERN MOTORSPORT s.r.o. , Puškinova 135 , 33901 Klatovy

774 957 474 info@kizbern.com

Rallye Světlá 2014

První rally v životě, cirkus od startu 🙂
Naše první soutěž na poslední rallye této sezony se konala 18.10.2014 ve Světlé nad Sázavou. Na trať jsme vyrazili se Škodou Felicia se započatou přestavbou na KIT CAR na sériovém podvozku s originálními brzdami, 1.3 Mpi motorem. Hned v první RZ se ukázalo jak perfektně pracuje sériový podvozek společně se sjetými pneumatikami, takže při vjezdu do první vesnice, kde byla MÍRNÁ pravotočivá zatáčka se nám auto spakovalo asi jako když kopnete do opilce na ledě. Tím jsme získali sice spoustu fanoušků, ale ztratili asi tak 20 vteřin z našeho šíleného náskoku při otáčení se mezi dvouma betonovýma zdma. Takže opravdu akční začátek . Zprvu jsme si mysleli, že je to přemírou tréninku s našim “ závodním “ vozidlem. Ale hned v 2.RZ se nám potvrdilo, že sériový podvozek a gumy ze smeťáku nebudou ta nejlepší volba na rallye. Aby toho nebylo málo, tak skoro ke konci 2.RZ jsme opět excelovali s: B!L5 odboč, kde hned za křižovatkou stál pikolík ve vestě, který mával, že tudy cesta rallye opravdu nevede. Hned po tomto zjištění jsme si uvědomili, že vlastně co-driver nemá co číst a zazněla hláška z intercomu : Ježiš tady je to krásný jako v Krumlově, to jsou panorámata. Na což jsem jí odpověděl: A všimla sis toho větrníku? A rázným hlasem mi bylo řečeno: Ty né vole, ty čum na cestu.

Po odjetí prvních dvou RZ jsme posílali sms s požadavkem do servisu: Auto nemaže a nedrží volnoběh. Při dojetí do servisní zóny jsme zjistili, že díly osazené na sériové 1.3 MPi opravdu nejsou určené pro závody. Dali jsme kafe a vyrazili na RZ 3. Tam k našemu údivu vše probíhalo hladce, protože jsme brzdili už z půlky roviny, abychom nemuseli dýchat kouř z brzd po zbytek RZ. Tato taktika se opravdu ukázala jako ta nejlepší. Přežili jsme a tak naše další sms do servi zněla: 10l benzinu.

Po vypití další kávy jsme vyrazili na RZ 5/6. Už jsme nezkoušeli nic nového. Potřebovali jsme sice větší výkon, ale ten nebyl kde brát. Nezbývalo nám nic jiného než nahradit výkon zhovadilou jízdou a chtěním přežít s originálními díly. Další požadavek do posledního servisu byl opravdu náročný: Káva 0,3l. Po úspěšném, ale náročném servisu jsme se vydali na RZ 7/8. Celou RZ jsme se prosmáli, párkrát se otočili a dokonce jsme použili i zpátečku, ale od zkušenějších závodníků jsme se dozvěděli, že to není vůbec na škodu a k rallye couvání prostě patří. Umístili jsme se na krásném 4. místě ve skupině z 9 a na 37. místě absolutně ze 62 závodních aut. Chtěli bychom poděkovat pořadatelům za skvělou soutěž a také celému teamu za velké snažení před závodem a v průběhu závodu za podporu, servis, jídlo a další nedílné součásti této rallye.

DÍKY PIMPULA+KALI