KIZBERN MOTORSPORT s.r.o. , Puškinova 135 , 33901 Klatovy

774 957 474 info@kizbern.com

PURUM Rally Příbram 2014

Našim posledním startem byla rallye 36. PURUM Rally Příbram, která se konala 3.- 5. 10. 2014.
Centrum soutěže bylo na letišti v Dlouhé Lhotě u Přibrami, kde náš team měl vytvořené skvělé
zázemí.

Soutěž odstartovala v sobotu RZ 1 Horčápsko – Hořejany, kde jsme do soutěže nastoupili s velkým nasazením a po úvodní RZ byli s Mirkou spokojeni. Na RZ 2 Vystrkov naše pěkné tempo pokračovalo až do poloviny RZ, kdy jsme s velkým štěstím proletěli pangejtem a pokračovali dál. Zde se potvrdilo naše prokletí ve druhých eRZetách, které nás provádí už od začátku sezóny. V následujícím servisu se kupodivu neřešil žádný technický problém jako tomu bylo dříve. To byl jediný odpočinkový servis. V následující RZ 3 jsem v první zatáčce po startu vzal levým kolem břeh a trochu pozměnil geometrii. Ke konci RZ se uvolnil šroub z motoru a olej začal chlístat na rožhavený výfuk. Oblaka dýmu, která se z nás valila zjevně značila technický problém. RZ 4 byla po nehodě jedné z předních posádek zrušena. Bylo to nemilé, ale tahle situace nám velmi pomohla. V servisu kluci opravili vzniklé závady a mohli jsme dále bezpečně  pokračovat na Sedlčansko, kam se soutěž přemístila.

Na RZ 5 Sedlčany – Křečovice se zázračně nic nestalo. RZ 6 Nalžovice – Líchovy jsem byl poněkud hrubý na převodovku a začaly technické problémy. V RZ 7 začal vypovídat 3. rychlostní stupeň spolupráci, tak jsme se ho snažili šetřit. Na následující RZ 8 asi tak kilometr po startu nás opustil navždy a 9-ti km RZ jsme dojeli pouze na tři rychlosti. V posledním sobotním servisu, který trval 45 minut se kluci pustili do výměny převodovky. Za pouhých 51 minut se jim podařil neuvěřitelný výkon, kdy vyměnili převodovku a komplet brzdy. Za to jim patří můj velký dík. Tím pro nás sobotní etapa skončila.

Do nedělní etapy jsme vstoupili s minutovou penalizací, kterou jsme dostali za pozdní odevzdání  vozu do ÚP. Na RZ 9, 10, 11 jsme se trochu protrápili, kdy úplně nefungovala spojka a nešlo moc dobře řadit. Jak to v servisu okomentovala Mirka: „NASAZENÍ NENÍ TAK VELKÝ JAKO VČERA, ALE MOŽNÁ TO BUDE TOU SPOJKOU“. Kluci závadu odstranili a tak zbývající RZ 12, 13, 14 jsme odjeli s o něco větším nasazením než ráno. Soutěž jsme zakončili na 37. místě z celkového počtu 81 posádek a na 3. místě ve skupině C/0. Soutěž se velmi vydařila a ještě jednou bych chtěl poděkovat celému teamu za profesionální přístup.